შეხვედრა ოსლოს უნივერსიტეტის სტუდენტებთან
23 მარტს, ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის პოლიტიკისა და დიპლომატიის სკოლამ და პოლიტიკური კვლევისა და ევროპამცოდნეობის ინსტიტუტმა (IPRES) უმასპინძლეს ოსლოს უნივერსიტეტის ქვეყანათმცოდნეობისა და ევროპული ენების ფაკულტეტის სტუდენტებს.
დისკუსია შეეხო მსოფლიოში მიმდინარე პროცესებსა და გლობალურ ცვლილებებს, აღნიშნული მოვლენების განვითარების სცენარებსა და მათ შესაძლო გავლენას საქართველოსა და, უფრო ფართოდ, რეგიონზე.
ყურადღება დაეთმო ასევე უნივერსიტეტებს შორის თანამშრომლობის გაღრმავების პერსპექტივებს. პოლიტიკისა და დიპლომატიის სკოლისა და IPRES-ის ხელმძღვანელებმა სტუმრებს გააცნეს ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტთან მათი შემდგომი ჩართულობისა და ერთობლივი აქტივობების შესაძლებლობები.
მსგავსი შეხვედრები ხელს უწყობს საერთაშორისო აკადემიური თანამშრომლობის გაღრმავებას და სტუდენტებისთვის ახალი შესაძლებლობების შექმნას.

Meeting with students from the University of Oslo
On March 23, the School of Politics and Diplomacy and the Institute for Political Research and European Studies (IPRES) at New Vision University hosted students from the Faculty of Area Studies and European Languages at the University of Oslo.
The discussion covered current global shifts and developments, future scenarios, and their possible impacts on Georgia and the wider region.
The heads of the School of Politics and Diplomacy and IPRES introduced the guests to opportunities for further engagement with New Vision University and for joint activities. Such meetings contribute to strengthening international academic collaboration and creating new opportunities for students.